שמרו על הפשטות גם בדפי הנחיתה

 7 דברים שכדאי לדעת, כדי לשמור על דפי הנחיתה יעילים, ממוקדים ובעיקר מניבים:

  1. לעצב מעל הקו – כדי להגדיל את האפקטיביות לדף הנחיתה, עלינו למקד את תשומת לב הקורא.  חשוב למקם את המסר העיקרי והמניע בנחיתה הראשונה של הגולש על דף הנחיתה.  כאשר המסר העיקרי מושך את תשומת ליבו של הקורא, סביר להניח שיגלול כלפי מטה כדי לקרוא הלאה, כדי לקבל את כל המידע.  ולכן, חשוב עוד יותר למשוך את תשומת ליבו בשניות הראשונות שמגיע לדף.
  2. פשטות וניקיון – ככל שנשמור על דף הנחיתה נקי מגרפיקה משוכללת, נתמקד במסרים קצרים וברורים, כך נגדיל את הסיכוי שהמסר העיקרי אכן יובן.  שימוש בפונטים מודגשים רק במקומות שבהם אנו רוצים למשוך את עיני הקורא.  שימוש מרובה בפונטים צבעוניים ו/או מודגשים, מעייף את עיני הקורא ומסיט אותו הלאה מהדף.
  3. המחשה וויזואלית – כדאי להוסיף תמונות המחזקות את המסר.  אנחנו קוראים וקונים בעיניים, עוד הרבה לפני הראש… לכן, מומלץ להשתמש בתמונות שמחדדות את המסר הכתוב.  יחד עם זאת, יש להשתמש בתמונות בתבונה, לא פחות מדי ולא יותר מדי.
  4. קישורים לא קשורים – להסיר את כל הקישורים הלא נחוצים.  הקישורים היחידים שצריכים להיות בדף הנחיתה, הם אלו המובילים את הקורא לפעולה הרצויה.
  5. מטרה אחת לפעולה – הנעה לפעולה אחת ברורה.  כל פעולה נוספת מהווה גורמי “רעש” שמסיבים את תשומת לב הקורא לדברים אחרים, וכך מקטינים את הסיכוי להמרה לטובת המטרה העיקרית שלשמה עוצב דף הנחיתה.
  6. הנעה לפעולה קצרה ופשוטה – טופס קצר ולעניין, חשוב לנו לקבל את פרטי הלקוח, אולם אם נעייף אותו בפרטים רבים הוא פשוט יברח, ולכן, נבקש את המינימום הנדרש.  במידה ויהפוך להיות לקוח שלנו, נוכל בעתיד לבקש ממנו פרטים נוספים.
  7. אחריות ללא אותיות קטנות – אם בחרתם לתת אחריות על המוצר או השירות שאתם מציעים, רצוי להיות גלויים ולהציג את הדברים ללא התחכמות.  הוויראליות באינטרנט עצומה, לקוח לא מרוצה יכול להצית אש בשדה קוצים.  הציגו את הדברים באופן גלוי וברור, כדי שהלקוחות שבוחרים בכם יעשו זאת מתוך בחירה נקייה.

Speak Your Mind

*

Powered by WishList Member - Membership Software